Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

O nas

Korzenie firmy Darbagos sięgają roku 1945. W ówczesnym czasie działalność ukierunkowana była na produkcji drewnianych części budowli sakralnych, kościołów oraz wyposażenia ich wnętrz – ambon, schodów, antresol dla chórów i innych elementów drewnianych. Firma dodatkowo posiadała swój kamieniołom, z którego materiał był używany do wykonywania podwalin budynków. W kolejnych latach jej działalność została rozszerzona o usługi transportowe. Początki najnowszej działalności firmy Darbagos datuje się na 1993 rok.
Z czasem jednoosobowa działalność gospodarcza została przekształcona w spółkę prawa handlowego. Firma skupiła się na świadczeniu usług w zakresie specjalistycznych prac  wyburzeniowych i ziemnych oraz sprzedaży kruszyw także tych pochodzących z recyklingu.

W konsekwencji dalszego rozwoju firma poszerzyła zakres swojej działalności skupiając się na usługach w zakresie wykonawstwa, modernizacji i napraw aparatury procesowej i konstrukcji dla odbiorców reprezentujących różne gałęzie przemysłu: chemicznego, spożywczego, petrochemicznego, energetycznego,  maszynowego itp.

dsc-0168-kopia-ok.jpg

Odbiorcami naszych produktów są m.in.: Grupa Azoty S.A. w Tarnowie, Polskie Konsorcjum Chemiczne Grupa Azoty S.A., ZWRI Sp. z o.o. Sp. K., Taskoprojekt S.A., Acero System Sp. z o.o., EC Engineering Sp. z o.o., Bruk-Bet Sp. z o.o. i inni.
W naszej ofercie produkcyjnej są m.in.: zbiorniki ciśnieniowe i bezciśnieniowe, płaszczowo-rurowe wymienniki ciepła, kotły parowe i wodne, kolumny, reaktory, mieszalniki, rurociągi technologiczne i przesyłowe, budowlane konstrukcje stalowe oraz elementy maszyn itp.
Chcąc wyjść naprzeciw wymaganiom rynku firma Darbagos w przeciągu ostatniego okresu zrealizowała zakrojone na szeroką skalę inwestycje związane z zabezpieczeniem należytej infrastruktury do realizacji działalności produkcyjnej. Wybudowano i wyposażono w nowoczesne maszyny i narzędzia dwie hale produkcyjne. Posiadany obecnie park maszynowy pozwala nam na świadczenie usług w zakresie wielkogabarytowej obróbki skrawaniem, usług spawalniczych, hydro-ściernego cięcia wodą elementów stalowych oraz wytwarzanie elementów urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych. Firma zatrudniła doświadczonych pracowników (nadzoru, technologów oraz operatorów sprzętu, spawaczy i monterów), którzy uczestniczą w procesie produkcyjnym.
Jako specjalistyczna firma realizujemy zamówienia na podstawie powierzonej dokumentacji technicznej, ale we współpracy z naszymi doświadczonymi projektantami jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe wykonanie wraz z przygotowaniem wymaganej dokumentacji wg przepisów: WUDT/UC/2003, PN-EN 13445, ASME.


Certyfikaty

 

W trosce o spełnienie wymagań klientów zakład przygotował i wdrożył:

  • System Zarzadzania Jakością zgodny z ISO 9001:2015 - certyfikowany przez UDT CERT.
  • Certyfikat zweryfikowany zgodnie z normą PN-EN ISO 3834-2 potwierdzający spełnianie wymagań jakościowych w procesach spawalniczych
  • Certyfikowany system Zakładowej Kontroli Produkcji zgodny ze zbiorem norm EN 1090-1

Jesteśmy firmą uprawnioną przez Urząd Dozoru Technicznego do wytwarzania elementów ciśnieniowych oraz dokonywania modernizacji i napraw:

  • Kotłów parowych i wodnych,
  • Zbiorników bezciśnieniowych i niskociśnieniowych do materiałów trujących, żrących i ciekłych zapalnych,
  • Rurociągów pary łączących kocioł z turbogeneratorem,
  • Rurociągów technologicznych i przesyłowych do materiałów palnych, trujących i żrących,
  • Zbiorników stałych ciśnieniowych.

W zakresie naszych uprawnień nadanych przez UDT jest także naprawa i modernizacja urządzeń dźwigowych takich jak: dźwigniki, podesty ruchome, suwnice, układnice magazynowe, urządzenia dla osób niepełnosprawnych, wózki jezdniowe, wciągniki, wciągarki, żurawie przenośne i przewoźne, żurawie samochodowe i stacjonarne.

Techniczny poziom wiedzy kadry zarządzającej, personelu technologicznego i spawalniczego oraz załogi na wydziale produkcyjnym są stale weryfikowane przez naszych klientów a także potwierdzane przebytymi szkoleniami i posiadanymi świadectwami Urzędu Dozoru Technicznego

Satysfakcja i zadowolenie dotychczasowych klientów z terenu całej Polski są potwierdzeniem naszego profesjonalnego i indywidualnego podejścia do każdego zadania. Posiadany specjalistyczny sprzęt w połączeniu z wiedzą i zdobytym bogatym doświadczeniem kadry pracowniczej gwarantują wysoką  jakość  świadczonych przez firmę Darbagos usług.

 

gallery

PN-EN ISO 3834-2

gallery

PN-EN 1090-1

gallery

ISO 9001 UDT-CERT

gallery

UDT- Naprawa urządzeń

gallery

UDT- Modernizacja urządzeń

gallery

UDT-Wytwarzanie elementów

gallery

UDT-Naprawa urządzeń dźwigowych.

gallery

UDT- Modernizacja urządzeń dźwigowych